33.

Milí nádejní , budúci študenti školy mágie...

Na štúdium prvého ročníka som sa prihlásila po skoro jednoročnom váhaní a ľutujem aj neľutujem !! Ľutujem , že som tak dlho čakala a váhala a neľutujem , pretože táto škola mi zmenila život od základov.

Moje okolie – rodina  aj kolegovia ma nazývali bosorkou pre moje „ciťáky  , ktoré sa na 99 % vždy splnili..neskôr to boli sny ,ktoré mi naznačovali situácie , ku ktorým došlo niekedy aj po niekoľkých rokoch . Priťahovali ma témy – mágia , proroctvo , mystika . Prečítala som nejednu knihu , nejeden článok a po internete som vyhľadávala tieto témy  a nasávala poznatky. Tam som naďabila aj na stránku Santérie.

Hodnú chvíľu som váhala , kým som sa rozhodla prihlásiť sa , ale bolo to najlepšie rozhodnutie , aké som kedy spravila !! Celý tím na čele so Soniou ma uchvátil už na prvej hodine a po každej ďaľšej som sa len utvrdila , že to je to naj, čo sa mi v živote stalo.

Postupne som začala chápať , že to čo sa mi zdalo dovtedy  „ nenormálnym“ je vlastne úplne normálne a má to svoj dôvod , prečo som tie sny a ciťáky mala. Stala som sa istejšou , rozhodnejšou, dokonca som sa po 14 rokoch konečne odhodlala opustiť zamestnanie, kde som sa už dlhšie necítila dobre a môj život sa začal uberať správnym smerom . Pocit , že viem pomôcť nielen sebe a svojim najbližším , ale aj iným , ktorí to potrebujú ma napĺňa neskutočným pocitom šťastia a spokojnosti. 

Touto cestou chcem vyjadriť vďaku celému profesorskému tímu – neskutočným ľuďom , ako Sonia , Lilith , Rea , Salve , Amaro , Medea ..proste všetkým.

Neváhajte !! Je to naozaj jedinečná príležitosť a uvidíte , ako Vám to zmení život v tom najlepšom  zmysle..

32.

Ahojte čarodejníci a budúci čarodejovia ,som prváčka, už osem mesiacov otváram dvere ŠKOLY s veľkým Š. Moja cesta vedie stále z najjužnejšieho miesta na východe Slovenska. Neľutujem skoré ranné vstávania ani neskoré nočné príchody z vyučovaní. Moja "premena" začala " pred 7 rokmi, za ten čas som prešla kadejakými  ezoterickými seminármi, hltala jednu knihu za druhou, chvíľku experimetovala s reiky či absolvovala "laicke kurzy tarotu". Nestačilo mi to, nejako som cítila, že to nie je ono, že potrebujem ešte niečo, moja túžba ma často preniesla  na net kde som raz pri čítaní nejakého ezoterického članku klikla na obrázok Santérie v pravom rohu medzi  ponukami reklám. Wau!!! bolo keď som si ju začala prezerať. Pri nájdení možnosti študovať  som s malou dušičkou napísala na ich emailovu adresu o podmienkach vyuky. Priznávam, že som mala strach lebo pred vecami medzi nebom a zemou mam veľký rešpekt. Ale moje chcenie "ochutnať to"  bolo silnejsie. Ako laik som si na "pomoc" či zaplatiť školné  vzala moje karty ktoré som dovtedy používala ako "1 pomoc", odpoveď  bola "vyliečia všetko čo potrebuješ liečiť". Prihlasila som sa teda do prvého ročníka. Neľutujem .Od mája sa snažím zlepšiť seba, svoj život a pomáhať svojmu okoliu no v prvom rade musím ešte  pomôcť sebe, aby som bola dosť silná spraviť najdôležitejší krok vo svojom živote. O to prosím aj Santa Barbaru  keď "kecáme" spolu pri káve , ďakujem Santerii, že mám  skvelú kamošku. Pozerám sa teraz na ňu a  usmievam sa lebo "cítim" ako sa tiež teši. Santeria si skvelá a ja ďakujem za možnosť byť medzi Vami. Sonia malé žieňa s veľkou silou, Lilith s jej zákazmi, triedna Oya či nápomocná  Medea ďakujem!!! Moja cesta  začala a určite chcem po nej kráčať po zvyšok života či už ako riadny študent alebo prostredníctvom kurzov. Každý kto potrebuje pomoc tu nájde riešenie a recept na každú "chorobu"....prajem Vám veľa veľa nových študentov a priaznivcom nech kult S.B sa šíri čo najďalej po Slovensku ...tak sa staň!!!!! :)

31.

Studium magie v Bratislavě mi otevřelo nové obzory, do školy se těším a ráda dojíždím z Prahy. Studijní plán má prof. Sonia Guerrera skvěle promyšlený, krok po kroku jdeme dopředu, vše je perfektně vysvětlené, stručně, jasně a zároveň vtipně. Vyučování je vedeno v pozitivní atmosféře, učíme se reálné rituály, které jsou do života velmi užitečné.

Děkuji celému týmu Santerie, který je skvělý, nápomocný a motivující. :)

30.

Svoj pribeh by som zacal asi tym, ze som rak-zivel voda, tak vsetko prezivam viac ako ostatny. Tak to bolo aj vtedy ked mi priatelka jedneho dna povedala, ze nic ku mne neciti. Po 14-tich rokoch? Bola ako vymenena, ako niekto celkom iny. Kedze som ju mal velmi rad, chcel som nas vztah zachranit , no z jej strany ziadna aktyvita. Bezmocnost, beznadej. Nechcem zit bez nej. Svoj podiel viny samozrejme mam na tom tiez. Vyhladal som na jej ziadost odbornu pomoc a zacal uzivat antidepresiva, no to neviedlo nikam. Citil som, ze ju stracam a vsetko sa udialo presne tak ako som to citil. Bol to kamarat. Klamala mi priamo do oci a ked som ich videl spolu, zivot stratil pre mna zmysel. Nasledovala hospitalizacia v nemocnici po pokuse o samovrazdu. Stali pri mne ozaj vsetci svaty, bolo to za 5. 12. Dostal som od zivota druhu sancu. Nelutujem vsak nic stoho, co som urobil, ako sa hovori vsetko zle je na nieco dobre, no zacne to davat zmysel az odstupom casu. Rapidne sa mi pretriedili priatelia. Stale som vsak mal mnozstvo otazok. Preco , preco......? Zacal som vyhladavat ludi,ktori by mi pomohli, poradili, dali odpovede. Zo zaciatku to boli ludia venujuci sa anielom, kedze to biele svetlo ktore som videl, som prikladal prave anielom. Postupom casu som sa doklikal k stranke Santerie. Prave sa zacal prvy rocnik. Mal som rok casu. Citil som, ze to je pre mna. V tej dobe som spoznal par ziakov a ty mi odporucali skolu magie. Magia ma fascinovala od malicka, no ani vo sne by ma nenapadlo, ze dostanem sancu ucit sa skutocnu magiu od tych najlepsich. Dnes je tomu 8 mesiacov.  Mojou adoptivnou rodinou sa stala Santeria .Mam tych najlepsich profesorov, skvelych spoluziakov. Na cele nasej rodiny je vzdy usmiata Sonia, no ked treba, jednou rukou chyti aj samotneho Satanasa pod krk a v druhej bude mat horalku. Uci nas,ze magia to nie je zapalit si cajovu sviecku, ci spojit si ruky do srdiecka a posielat lasku, ked nas niekto napadne. Uci nas magiu, ktora ozaj funguje, ktorou si vieme pomoct sebe, svojim blizkym, ktorou vieme vzdorovat nepravostiam tohto i onoho sveta. Uz nie som sam. Mam kolegov, ktori mi pomozu zachranit si zadnicu, ked na vsetko sam nestacim. Nie je to ezo kurz, je to skola na vysokej urovni, kde ucivo ma cenu zlata a tych 60 euro za vyucko je podla mna velmi malo. Sam za seba mozem Santeriu a skolu magie iba odporucat. Bolo to moje najlepsie rozhodnutie v zivote. Moj rocnik sa pomaly blizi ku koncu a pevne verim, ze nastupim do druheho, pretoze to chcem celym srdcom. To je zhrnutie mojho pribehu a na zaver mi ostava uz len podakovat. Dakujem Santa Barbara. Dakujem vsetkym profesorom, spoluziakom. Dakujem Arthas. Cest a slava nasej patronke Santa Barbare. Tak sa stan.

29.

Som nesmierne rada, že som sa k Vám dostala a osud ma zaviedol práve k Vám.
Celý čas čo žijem a uvedomujem si samú seba, som sa len hľadala. Prvý krát čo som prišla do Santérie a uvidela Vás, tak ten prvý moment, prvá myšlienka čo mi prišla do hlavy bolo "konečne som medzi svojimi". A to som Vás vôbec nepoznala a nevedela absolútne nič o Vás a ani mi nikto o Vás nehovoril. Našla som Vás úplne náhodne na internete, keď mi skočila stránka "Santéria" , tak som ju otvorila a čítala od začiatku až po koniec, všetko.
Hneď som sa prihlásila do školy a o dva - tri týždne mi prišlo : začíname 1.ročník
Teraz musím povedať, že moje prvé pocity ma neklamali.
Pochopila som veľa vecí, ktoré boli naozaj perfektne vysvetlené profesorkou Soniou Guerrera a aj celým profesorským zborom. Ďakujem im všetkým, že som mala tú česť ich spoznať. Ďakujem osudu , že ma k nim úplnou náhodou zaviedol.
Odporúčam všetkým ľuďom , ktorí sa hľadajú celý život a nevedia nájsť svoje miesto v živote, aby prišli do Santérie a vtedy pochopia čo majú pochopiť a zaručene nájdu svoj zmysel života.

28.

Vraví sa, že všetky cesty vedú do Ríma... v mojom prípade smerovali do Santérie. Vždy som cítila, akoby mi v živote niečo chýbalo, kúsok skladačky, ktorá by zapadla na svoje miesto. Pred dvomi rokmi som náhodou – vlastne nie náhodou, tie neexistujú , narazila na stránku Santérie. Krátko na to prišlo pracovné stretnutie so Soniou a ja som zrazu vedela, že ten chýbajúci kúsok v mojej skladačke života mám na dosah. A keď som sa prihlásila do školy mágie, presne zapadol na svoje miesto. Teším sa na každú hodinu, nové informácie, o ktorých som donedávna len akoby podvedome tušila. Bolo to jedno z najlepších rozhodnutí, aké som urobila.

27.

Priatelia, aj vy ste sa už niekedy pristihli pri tom, ako sa pýtate sami seba:

,,Kam smerujem?,,

,,V čom som naozaj výborná? ,,

,,Venujem sa tomu, čo ma robí šťastnou?,,

Verte mi, aj ja som si prešla týmito otáznikmi. Vedela som len jedno. Ja chcem byť šťastná. Túžim byť ten najšťastnejší človek na svete. Túžim nájsť vnútornú radosť a svoj ozajstný zmysel života a nájsť odpovede na všetky tieto otázniky. A tak som sa pustila do môjho hľadania.Začala som uvažovať, či je odpoveďou na všetky otázky prestíž, t.j. byť úspešná, vo veľkej korporátnej spoločnosti, v riadiacej pozícii. Stalo sa. Je to skvelé. Práci rozumiem, som v nej výborná, robím dôležité rozhodnutia a podobne.Nadšenie z prestíže však zovšednie ako všetko ostatné. V pondelok ráno do práce a pred sebou päť pracovných dní. Kolotoč sa opakuje. A žiaľ, nevidela som nikoho v mojom okolí, kto by žil a fungoval inak.

V období cca rok dozadu som si však v Inchebe na výstavisku všimla malú skupinku ľudí, obklopenú veľkým zhlukom vnímajúcich ľudí, ktorí doslova hltali každé slovo prednášajúceho. Táto skupinka sa odlišovala od štandardných prednášajúcich. Zdalo sa mi, že vedia, o čom hovoria. Že vedia kto sú a kam kráčajú, a prečo veria tomu, čomu veria.

Dnes už viem, že táto skupinka, nie je skupinka. Je to najsilnejšia a najväčšia čarodejnícka skupina v Európe - Santeria. A vedie ju,  v tom čase pre mňa  ,,len prednášajúci,,, dnes už mne poznaná kňažná Sonia Guerrera. Nesmierne vzdelaná, charizmatická,  chápajúca a ochotná osobnosť.

Sonia a ostatní čarodejníci o mágii nielen hovoria– oni ňou aj žijú. Sú akoby úplne oslobodení od starostí  štandardného života. Avšak opak je pravdou. Práve ľuďom, ktorí sa okolo nich topia v problémoch s láskou, s chorobami tela, mysle aj duše, magickými rituálmi podávajú pomocnú ruku a oslobodzujú ich  zo zajatia týchto problémov.

Tam, kde si už neviete dať rady so svojimi problémami, Santeria je tu pre vás.

Tam, kde zlyhávajú psychológovia, či iní odborní lekári, Santeria je tu pre vás.

Tam, kde dochádza k tyranii, ubližovaniu psychickému, či fyzickému, Santeria je tu pre vás.

Tam, kde pociťujete nedostatok, peňazí, hojnosti, či sebarealizácie, Santeria je tu pre vás.

Tam, kde pociťujete nedostatok lásky, či partnerstva, Santeria je tu pre vás.

A takto by som mohla pokračovať do nekonečna.

Bude tomu skoro rok, čo som jedna z nich - čarodejnícky učeň 1. ročníka Santerie.

Zmeny sa obyčajne prejavia po niekoľkých dňoch, týždňoch, mesiacoch alebo až po rokoch. Môj život sa však zmenil priamo pred mojimi očami a po krátkej dobe. Nikdy predtým som nevidela na sebe takú rýchlu zmenu k lepšiemu. Mám prirodzenú radosť z toho, že otváram môj progres, že sa vzdelávam v oblasti mágie, že vidím výsledky môjho vzdelávania v praxi, pociťujem ako všetko funguje,  ako ľuďom pomáham, viem pomôcť sama sebe, viem pomôcť svojim najmilším a všetko sa darí, všetko rozkvitá. A ja najviac.

Je mi cťou stretávať sa s tak vzácnymi, vzdelanými a pritom tak skromnými ľuďmi v Santerii.

Dnes viem, že začať študovať mágiu v Santerii prihlásením sa do 1. ročníka bolo a je jedno z mojich najlepších rozhodnutí v živote.

Napriek tomu, aké pevné sú fakty a aká autentická je moja skúsenosť, mágia nie je niečo, čo by sa dalo niekomu nanútiť. Ja môžem pre vás urobiť len to, že som vám týmto spôsobom sprostredkovala moje pozitívne skúsenosti. Rozhodnutie prihlásiť sa za študenta mágie je len a len na vás. Tak neváhajte. Nech každý deň stojí za to!

Gabriela

26.

Už odmala ma priťahovali veci „medzi nebom a zemou“ a moje duchovné hľadanie som sa snažila uspokojiť tonami ezoterických kníh alebo čítaním web stránok s ezo tematikou, myšlienky z ktorých som sa snažila aplikovať aj v reálnom živote. Určite mi to niečo dávalo, no chcela som viac, niečo hmatateľnejšie, konkrétnejšie. Jedného letného popoludnia som celá zúfalá a nechápavá z rozporuplného vzťahu s mužom, ktorého som vtedy veľmi milovala, s hlavou plnou otázok zadávala do googlu rôzne heslá, dúfajúc, že nájdem niečo, čo ma niekam posunie.  A našla som. Nejako som sa preklikala až na stránku Santerie. Nikdy nezabudnem, ako sa mi zastavil dych, keď som prvý krát videla web Santerie, aká nadšená som bola, keď som sa preklikla na články a dychtivo ich hltala až do neskorej noci, bola som fascinovaná ich úrovňou, konečne sa môj duchovný hlad trošku utíšil. Bola som veľmi nadšená a prekvapená, že v tejto krajine, kde sme v mnohých ohľadoch„ za opicami“, máme niečo takéto, na takej úrovni ako Santeria, ktorá široko ďaleko nemá konkurenciu. Ešte viac nadšená som bola, keď som na webe videla, že oni majú dokonca aj školu a kurzy. Bez najmenších pochybností som v tej chvíli vedela, akým smerom sa bude moja cesta uberať. Hneď som si objednala konzultáciu ohľadom  vzťahu a netrpezlivo počítala dni, kedy tam pôjdem. Bola som veľmi zvedavá na ľudí zo Santerie, ktorí išli študovať do tak ďalekej krajiny, ako Mexiko, aby mohli šíriť poznanie a pomáhať aj tu.

Deň pred konzultáciou sa v mojom „vzťahu“ stal taký menší zázrak. Niečo, čo ma veľmi pozitívne prekvapilo a čo nebolo v súlade s bežným spôsobom správania môjho vtedajšieho „priateľa“, jednoducho povedané: vystrelila motyka. Od vstupu do školy sa tých zázrakov odohralo a odohráva čoraz viac. Na konzultácii ma vtedy privítal don Elmago, ktorý ma potom zaviedol za Soniou. Hneď mi boli sympatickí, mala som z nich veľmi dobrý pocit, bolo to, akoby som ich poznala odjakživa a teraz som prišla domov. Ja som veľmi citlivá na prostredie aj na ľudí, medzi ktorými som, veľa vecí z nich vycítim a ešte sa mi nestalo, že by som sa cítila tak „nerušene“ ako tu. Bola som prekvapená, koľko vecí a ako presne mi povedali, môjho vtedajšieho „priateľa“ vyslovene prečítali. Na konzultácii sa mi veľa vecí v hlave „spojilo“, pochopila som. Boli mi ponúknuté ďalšie zákroky, ale ja som sa napokon, aj vďaka nadhľadu, ktorý som konzultáciou získala, rozhodla, že som už bojovala dosť a teraz je rad na ňom. Pri konzultácii som zistila, že škola mágie už bohužiaľ beží a ja musím počkať, kým otvoria ďalší ročník.

Trpezlivo som čakala, kedy škola začne. Krátko pred vstupom do školy som prekonávala veľmi ťažké obdobie, kedy som zažívala také pocity bezmocnosti a beznádeje, aké pre mňa naozaj neboli typické. Jednoducho som vďaka udalostiam, ktoré sa odohrali v mojom živote strácala chuť žiť a bojovať. Problémy som mala všade- s rodinou, v láske, so zdravím, v škole aj v práci a už som naozaj nevládala. Santeria bola ako svetielko nádeje, na ktoré som sa veľmi tešila a ktoré ma držalo nad vodou. Konečne nadišla dlho očakávaná prvá hodina a mne sa len potvrdilo, že som na správnom mieste, ktoré som tak dlho hľadala. Ďakovala som Bohu, Santa Barbare, ďalším patrónom a celému vesmíru, že mám tú česť v tejto škole byť, medzi týmito výnimočnými ľuďmi. Že som vyznamenaná byť súčasťou tohto všetkého. Pustila som sa do práce, založila si oltár, robila očisty, riešila priestory, zháňala pomôcky. A pomaly som sledovala, ako sa mi život mení. Očisty mi stabilizovali psychiku a pomohli sa mi vyrovnať s ťažkými udalosťami predtým, už som to opäť bola tá stará ja. Ľudia, ktorí boli v mojom živote dlhú dobu odchádzali, a iní zase prichádzali. Niektoré prerušené priateľstvá sa obnovili. Všimla som si, že začínam priťahovať úplne iný typ ľudí. Dlho neriešené veci sa dali do pohybu. Začala som vidieť možnosti a cesty tam, kde som ich nikdy predtým nevidela. Zharmonizovali sa mi vzťahy. Začali sa mi diať priam zázračné náhodičky: robila som si pakt so Santa Barbarou, a keďže som jej mala rozprávať, čo ma trápi, rozprávala som jej o mojej láske k jednému mužovi, ktorý mi dosť „ublížil“, ale ja som nechcela naňho zatrpknúť alebo ho znenávidieť, chcela som ho pochopiť, aby som mu odpustila, ale k tomu som potrebovala o ňom niečo vedieť. Bolo to dosť ťažké, lebo ten muž o sebe nepovedal vôbec nič , nemali sme žiadnych spoločných známych a ja som si mohla len domýšľať. Po tomto rozhovore, kde som Santa Barbaru poprosila, aby mi toto pomohla riešiť, som išla von a zoznámila som sa s chlapom, ktorý ho nielenže poznal, ale sám od seba mi vyrozprával celú osobnú históriu toho muža a ja som konečne mohla pochopiť a odpustiť. Problém, ktorý sa vliekol 2 roky, sa vyriešil v priebehu jedného dňa. Keď som súrne potrebovala niečo riešiť, napr. umiestnenie oltára alebo novú prácu, vždy mi prišiel do cesty človek, ktorý mi buď pomohol alebo ma spojil s niekým, kto mi vedel pomôcť.

Rada by som spomenula aj očisty. Predtým mi nehovorili nič, predstavovala som si, že je to nejaká príprava človeka pre rituál, ale za tým slovkom sa skrýva oveľa viac. Mám hendikep- stratu sluchu po zápale mozgových blán, ktorý sa mi časom zhoršoval- dospelo to až do štádia tesne pred úplným ohluchnutím. Po nejakom čase v Santerii a po prvých očistách som si jedného dňa v sprche uvedomila, že vnímam ľudský hlas- počula som svojich rodičov, ako sa rozprávajú pred kúpeľňou. Nerozumela som síce čo, ale krásne zreteľne som ich počula, akoby sa mi „vyjasnilo“ v ušiach, pomaly, nenápadne ale isto som začala počuť tak jasne, čisto a zreteľne, ako som si už ani nespomínala, opäť som sa začala vnímať a rozoznávať zvuky vo svete, čo bolo pre mňa najväčším zázrakom. Dokonca aj vyšetrenia u lekára potvrdili zlepšenie. Veľmi silný účinok očíst som mala možnosť sledovať aj na blízkych, u ktorých po nich došlo k dosť silnej zmene rozmýšľania a tým pádom aj správania. Sama som na nich videla, že sú šťastnejší, vyrovnanejší a ich problémové oblasti sa dali do rovnováhy. Ak sú tieto rituály také silné v prvom ročníku, čo potom tie vo vyšších ročníkoch?

Chválim aj organizáciu školy- raz mesačne, takže človek má popri práci aj škole dosť času rituál pozháňať pomôcky a rituál doma vykonať, popri tom študovať aj videokurzy. Študenti nie sú zavalení kopou teórie, ale hlavne vidia praktickú ukážku a všetky detaily,  môžu sa opýtať ak niečo nevedia, čo je podľa mňa alfou a omegou toho, aby tá mágia aj fungovala a veľký nedostatok iných podobných kurzov. Aj keď sa počas prednášok dozvedáme veľa info v krátkom čase, naša profesorka Sony učivo podáva veľmi pútavo,  vtipne a s múdrym nadhľadom, takže žiadna nudná teória nehrozí. V dnešnej dobe je človek od narodenia tak veľmi ovplyvňovaný a programovaný, že je ťažké hovoriť o nejakej autenticite, originálnosti, človek sa zredukoval len na bábku systému. Santeriu vnímam ako úžasné spoločenstvo ľudí, ktorí sa odmietli poddať systému a chcú ŽIŤ, nie prežívať, spoločenstvo, ktoré nielen utíši duchovný hlad človeka, ale aj vďaka ktorému človek získa kontrolu nad svojím životom, pochopí ako, čo a prečo. Som veľmi vďačná, že som narazila vtedy v lete na ich stránku, že mám tú česť medzi nich patriť a byť súčasťou tohto všetkého.

25.

Pred nastupom do školy Magie  Santeria , som trpel rôznymi psychickymi poruchami, od depresii až po halucinancie, moja osobnosť bola od zakladadov rozvratena, dlhe roky 

som navštevoval psychologov, psychiatrov, psychiatricke kliniky, a bol som stale v jednom bludnom kruhu. Nikto mi nevedel dat odpoved ani pomoc nato čo sa so mnou deje len vedeli dat nalepku človeku a to je všetko a do ruky recept na lieky ..a dokola len lieky ,ktore nemali skoro žiadne učinky až nato že som bol ako na drogach ..a tak som bludil deň za dňom v depresiach, uzkostiach, halucinaciach , až kym neprišli prve pokusy o samovraždu, vtedy som prosil všetkych živých  aj mrtvych , svatých nech ma z toho pozemskeho pekla vytiahhnu a zachrania. Bolo to neznesitelne ako som videl ako pomaly umieram a ničim sam seba ,no nemal som silu prestať. Začal som hladat pomoc u ezoteriky no tam sa moje očakavania nenaplnili že konečne to všetko prestane..a ja si vydýchnem od toho trýznenia ktore mi sposobobali depresie, uzkosti ,halucinacie ...všetko sa to len prehlbilo a išlo k horšiemu a ja som z poslednych sil hladal čo ma zachrani. V jeden deň som natrafil na stranku Santerie prečital si jej obsah a ma to zaujalo a rozmyšlal som nad tým čo sa tam pisalo v ich člankoch. Bolo to pre mna niečo nove nepoznane  ,ako to čo je v bežnom svete dostupne o okultnych vedach ,a ezoterickych učeniach, pozrel som si pribehy prvakoch, taky aky a ja pišem teraz vam buduci prvaci, čarodejovia :)  a rozohodol som sa že sa prihlasim do učenia Santerie a skusim najsť odpoved nato čo sa deje a prečo prave ja musim takto trpieť. No nebolo to lahke bol som bez penazi, bez prace, bez lasky, a ešte aj zdravie bolo v nedohladne. Poviem vam takto kto trpi psychicky, trpi aj fyzicky..a každy krok v živote je tak namahavy že radšej ostane tam kde je, zalezie a necha isť všetko len aby mu nebolo horšie. No moja tužba dostať odpoved nato čo sa deje zo mnou bola tak silna ,že som si napriek tomu všetkemu našiel pracu v ktorej som nevydržal dlho, ale zarobil som si tým aspon na zapisne do školy magie ,a na prve vyučovacie bloky , a potom som už len čakal kedy začne škola. Prišiel ten deň D na ktory som tak dlho čakal, moje prve kroky do Santerie, kroky plne strachu, neistoty z nepoznaneho, no srdce ma stale tahalo do vnutra ..v momente ako som videl našu užasnu profesorku Soniu a tim Santerie  som vedel že som na spravnom mieste. V ten deň D sa vo mne prebudilo niečo čo som dovtedy u seba nepoznal , sila! a volanie isť dalej ..to sa stane aj vam mnohí buduci prvaci čarodejovia :) nasledne išli prve hodiny v škole magie ..ktore boli zaujimave, plne informaci ,a hlavne plne ritualov ktore boli mocne ,a vysledky ich posobenia je vidieť okamžite v živote ,a pre mna hlavne skuškou..a plnych zmien,ktore vdaka profesorke Soni a patronke Santa Barbary boli hned viditelne, v mojom živote, to ako som sa pomaly vracal k sebe ..a ako pri mne neustale stala a  nadalej stoji  jedna velka osoba s obrovskym srdcom a tim je profesorka Sonia, stale pripravena pomocť, vypočuť , a zabojovať ked je treba. Je to človek ktory v mojom živote za posledne mesiace zohral velku rolu. Nie nadarmo je to naša maminka čarodejnicka tak ako aj vam bude buduci čarodejovia ked prestupite prah Santerie zistiť sami prečo :) tak isto neodelitelne čarodejnice   timu...je Santera Oya a Santera Medea,  osoby ktore pomožu zo všetkým s čim nebudete vediet si dať rady na ceste čarodeja a tak isto patri jedno velke Dakujem Lilith Luna Negra,  je to človek ktorý vas obluži laskavym pristupom  v eshope, všetko vysvetli okolo magickych produktov a nenecha vas ani samich ked nebudete rozumieť niečomu čo sa uči v škole magie alebo vo videokurzoch. A tak isto aj profesorka Sonia ma pekne vyklady učiva  a aj ritualov. Su zrozumitelne, plne informaci z ktorych sa da okamžite čerpať v živote .. takže sa nebojte,  v škole magie sa nestratite ale najdete seba a svoju podstatu, svoj zmysel života. Samozrejme chce to vela sily, odhodlania, a chcenia -nebojte sa vstupte dvere Santerie su vam otvorene a začnite pisať svoj novy pribeh životny .. tak ako a ja som začal

Dakujem celemu timu Santerie že za  pri mne stali a pomahali mi, vysvetlovali mi a učili ma. Ďakujem našej patronke Santa Barbare že mi dovolila vstupiť do Santerie a začať si svoj život pisať na novy papier novým sposobom...tymto sa moja cesta čarodejnika ešte len začala a určite bude pokracovať...som hrdý a važim si to  že si ma Santa Barbara vybrala za  svojho bojovnika ,česť ,slava a moc Santa Barbare!!!!

A tak isto prajem vam buduci prvaci školy magie aby ste mali plno sily ,odvahy, a bojovnosti počas nasledujucich 11 mesiacov ktore na vas čakaju v škole magie v Santerii a  aby ste si vyriešili svoje životy a splnili si všetky svoje priania v živote a aby sa stali z vas mocní čarodejovia a čarodejnice.

24.

O  Santérii som sa dozvedela náhodou,  ak to teda bola "náhoda", čo ma priviedla do Santérie. Na moju škodu som však dlho váhala, či využiť jej služby alebo všetko nechať na osud, veď je to tak ako to má byť, tak nás to naučili naši rodičia a tak to je..., alebo nie? :-)

Nakoniec ma Santa Barbara predsa len priviedla tam kam patrím, do Santérie a do jej školy mágie a za to jej patrí veľké ĎAKUJEM!

Najskôr som bola iba klientkou a keďže som veľmi zvedavá nedalo mi to a chcela som vedieť ako to všetko funguje. Teraz som študentkou prvého ročníka a neviem sa nabažiť informácií, je ich toľko a všetko je tak zaujímavé, nové, nevšedné! Ale hlavne zmení Vám to život a to DOSLOVA! A nielen Vám, celej Vašej rodine, priateľom, proste všetkým, ktorí o to budú stáť! Či ide o zdravie, lásku, prácu alebo financie Santéria nepozná hranice! Nie je to úžasné?!

Musím však povedať dlho som hľadala svoju cestu, ktorým smerom sa vydať, kde nájsť podporu, ktorá mi chýbala  v rodine, proste stratená v živote. Dnes mám okrem množstva cenných poznatkov, i priateľov, priateľov ktorí mi nikdy neodmietnu pomoc, našla som druhú rodinu, áno toto všetko a omnoho viac som získala vďaka Santérii. A preto môžem iba povedať  neváhajte a nenechajte sa zbytočne unášať osudom, buďte Vy tým kto hádže kocky osudu, áno  viete to zmeniť!  Santéria Vám pomôže, aby ste išli smerom, ktorým si prajete.

Našej patrónke Santa Barbare, taktiež našej profesorke Sonii, Lilith, Oyi, Medee, Ree  proste celému skvelému tímu Santérie touto cestou ĎAKUJEM, ste úžasné/úžasní!

Ďakujem za Vašu  pomoc, za podporu, za vedomosti, za všetky tie odpovede na moje zvedavé maily a že ich nie je málo :))  a hlavne za to, že ste ma prijali medzi seba! Považujem to za česť! 

Vaša P.

p.s. Už sa neviem dočkať ďalšej hodiny :)

23.

Nič som nehľadala, ale v živote som mala veci, ktoré neboli tak ako by som chcela. A jedného dňa si ma sama vyhľadala, na facebooku mi vyskočila stránka Santérie. Som typ ktorý berie veci tak ako idú a hovorím si všetko sa deje pre niečo. Preto som sa prihlásila s očakávaním do Santérie. Dnes už viem že to bol správny krok. Stretla som tu správnych ľudí a v mojom živote sa veľa vecí zmenilo. Som vďačná celému tímu Santérie za ich rady, poznatky a za všetko čo ma naučili. Od mala som vnímala veľa vecí inak a tu som sa naučila veci viac vnímať, naučila som sa že ak chcem v živote niečo dosiahnuť treba s tým hlavne niečo urobiť a nečakať že sa to nejako samo vyrieši. Sonia je jeden úžasný človek obdivujem jej silu a energiu, ktorú po celý čas študia rozdáva, veľka vďaka Lilith za IT podporu :-) a pomoc pri vyberaní vhodných a "podpultových" pomocok. Ešte stále sa mám kam posúvať a veľmi sa teším na ďalší ročník. Ešte raz veľká vďaka celému tímu Santérie že nám pomáha a stojí pri nás a ochraňuje nás. Nie som typ, ktorý vie podať svoje emócie na papier, ale úprimne som vďačná že som sa mohla stať súčasťou Santérie ;-) TAK SA STAŇ
Renáta A. 1. Ročník sk. B

22.

Škola v Santerii mi dala a dáva veľa odpovedí na moje "vnútorné"otázky ,ktoré nie sú v žiadnych ezo alebo v anjelských knihách. Som veľmi vďačná Sonii Guerrere , že vôbec takáto škola existuje a že je ochotná sa snami podeliť o jej ťažko nadobudnuté vedomosti a skúsenosti. ĎAKUJEM. Bude mi cťou ak budem môcť pokračovať ďalej v štúdiu.
Moja vnútorná nepohoda a hlad po vedomostiach ,ktoré sa dajú uplatniť v bežnom živote ma doviedli do Santerie tak, že sa mi ,“náhodou" otvorila webová stránka santerie, a hneď som cítila neskutočnú príťažlivosť. Bez rozmýšľania som sa prihlásila do školy. Bolo to v lete a nevedela som sa dočkať otvorenia ďalšieho ročníka, medzi tým som si čítala články na webe.
Takže ak sa chcete stať sebaistejšími a samostatnejšími, ak sa chcete viest vlastnými emóciami a nenechať sa ovládať niekým iným ,ak naozaj chcete vedieť  "Viac", tak táto prezentačná Škola Vysokej Mágie je určite pre Vás!!!
Ja Sylvia chcem pokračovať ďalej v učení. Ďakujem Sonii aj celému tímu.
ĎAKUJEM mojej patronke SANTA BARBARE ,že ma vedie touto cestou.

21.

V Živote som dostala všetko po čom som túžila, aj keď som dostávala veľké prelisky, vždy som sa spamätala a pokračovala ďalej. Milovala som rodinu, z mojej a mužovej strany. Každé jedno stretnutie bolo pre mňa potešením. No a práve vďaka tejto rodine a aj ezoterikom, ktorých som navštevovala, som sa ocitla ako klientka a teraz už ako prváčka v Santérii a zo to som nesmierne vďačná. Ďakujem sv. Barbare, mojej patrónke, sv. Cypriánovi, Sonii Guerrera mojej profesorke, Lilith Lune a ostatným profesorom, ktorí mi pomáhali v ťažkých chvíľach. Ďakujem Iris Yanse, ktorá mi bola nápomocná v ktorejkoľvek hodine.
Teším sa na každé jedno vyučovanie. "Žite svoj život a pracuje na svojej osobnosti." Tieto krásne slová nám povedala Sonia na jednej prednáške. Byť stotožnená s tým čo chcem.
Milujem život a som za to vďačná.

20.

O mágiu a ezoterické veci sa zaujímam takpovediac od detstva, no vždy mi chýbal nejaký systém, akoby mi unikal detail. A keď som natrafila na Santériu, niečo ma k nej lákalo a vedela som, že mi určité veci pomôže ujasniť. Tak sa aj stalo, odkedy som začala študovať v Santérii. Doplnila mi poznatky, dozvedela som sa veľa vecí, ktoré môžu poskytnúť len ľudia, ktorí mágiu praktizujú a majú skúsenosti. Sú to informácie z prvej ruky a kto chce ísť životom po tejto ceste, odporúčam Santériu. Je to zaujímavé učenie, pekne organizované so skúsenými učiteľmi.  Neľutujem, že som sa prihlásila a určite chcem pokračovať a hlbšie spoznať tajomstvá Santérie.

19.

Pokud zvažujete zda se přihlásit na školu magie v Santerii dovolte mi podělit se s Vámi o své osobní zkušenosti se studiem na této škole. Já osobně jsem zprvu váhala zda ve svém věku začít jezdit do zahraničí, navíc jsem již měla stálou klientelu kteří mne vyhledávala jako šamanku a tedy jsem měla svůj styl práce.

Dnes jsem velmi ráda že jsem se ke studiu v Bratislavské Santeri přiměla. Pokud mohu porovnat styl výuky v Santerii a na xy seminářích které jsem absolvovala - v Santerii se jedná a propracovaný systém výuky tak, aby i osoby laické nikdy s magií nepracující toto pochopily. Veškeré učivo je předkládáno s postupně se zvyšující náročností. Tedy studenti postupně jak na sobě pracují, praktikují vše naučené, jsou schopni již po absolvování 1. ročníku samostatné magické praxe, kdy samozřejmě je žádoucí se dále zdokonalovat a eventuelně si s velké nabídky video kurzů vybrat další specializaci a doplnit své vědomosti v oboru. Veškeré učivo je předkládáno LOGICKY ale i příjemnou zábavnou formou kdy zejména prof. Sonia Guerrera má svůj osobitý styl humoru kterým výuku dokáže udělat atraktivní a doslova se těšíte na další lekci.

Co dalo studium mně osobně? Každopádně zatraktivnilo moji práci pro klienty, zlepšilo rozsah toho co jim mohu nabídnout. Protože nejdříve jsem veškeré rituály dělala pro sebe postupně se mi začaly "rozmotávat" mé záležitosti. Mnohdy sice uplně jiným směrem než jsem zamýšlela ale tento efekt bývá běžný i u jiných seberozvojových technik /např. kineziologie, systemické konstelace. Srt apod./. Každopádně mne to posunulo blíž mým skutečným potřebám.

Mohu tedy zodpovědně prohlásit že studium v Santerii není jen o "naučení se magických technik" jde o školu která pracuje na celé Vaší osobnosti, kde pochopíte daleko rychleji své skutečné potřeby které jste třeba dosud přehlíželi s různých důvodů. I když nebude třeba časem pracovat jako profesionálové v této branži, určitě Vám i pro osobní život tato škola dá neocenitelné vědomosti a rozhled. Sara R. B.

18.

Pred pol rokom som sa zapísala do školy Santeria. Prišla som tam plná očakávania, vzrušenia. Musím priznať, že to predčilo moje predstavy a cítila som, že to je tá správna cesta ktorú som roky hľadala. Prešla som rôznymi kurzami, od reiki, atd., ale moja intuícia mi našepkávala že to tak nejde. Roky som hľadala učiteľa a mágia ma veľmi zaujímala, no boli to len knihy a jeden podvodník, ktorý sa len na mága hral a ťahal zo mňa peniaze. Aj som zopár kúziel urobila ale dopadlo to zle a otočilo sa to proti mne. Vtedy som pochopila, že s mágiou sa nehodno zahrávať.

Naša učiteľka, no ako by som to napísala, to ju musíte zažiť. Každá hodina s ňou je veľký umelecký zážitok. Niekedy rozmýšľam ako sa v tej hlavičke udrží taký mega kopec informácii. Som veľmi spokojná že som sa na to dala, prinieslo mi to do života nové informácie, kúzelne recepty mágie, vzrušenia, a pocitu že to je moja správna cesta, na ktorú som vykročila.

Viete, stále som vzhliadala z úctou k vysokoškolákom, mne nebolo dopriane vyštudovať. Ale teraz, skoro v päťdesiatke môžem s hrdosťou povedať, že študujem na vysokej škole mágie. Prajem novým študentom, rovnako silne zážitky, nech sa tešia že môžu študovať, pod vedením profesorky Sonii, lebo takáto škola je len jedna na Slovensku.

S úctou Margita.J.

17.

O Santérii som sa dozvedela náhodou na úplne nezávislom šamanskom seminári. Hneď som ju začala hľadať na webe a to čo som našla, ma okamžite oslovilo. Obsahová náplň školy sa mi zdala úžasná. Zapísala som sa a nedočkavo som čakala pár mesiacov na otvorenie ročníka. Nebola som si však istá, či to nie je nejaké šarlatánstvo, alebo nejaký samozvaní mágovia, tak som si povedala, že vyskúšam tri lekcie, ako to na mňa zapôsobí.  Už po prvej hodine som bola nadšená a som dodnes. Veci do seba úžasne zapadajú, dajú sa vyriešiť, usmerniť, pohnúť tým správnym smerom. Nie je to žiadne abraka-dabra, ale reálne veci. A paralelne mám zakúpené, ako doplnok, ďalšie dva semináre a celé je to fantastický nástroj, ktorým si môžem nastaviť svoj život a životy tých, ktorý ma o to požiadajú a sú otvorení zmenám a práci na sebe.

Mám absolvované nespočetné množstvo „ezoterických“ seminárov, ktorým som sa venovala roky a učili ma, že sa mám mať rada a všetko mi spôsobili rodičia a karma, ale keď zmením svoj postoj, tak to bude fajn. Len si to musím opakovať a prežívať v srdci. Tak som to poctivo robila a myslela a myslela, ale stále sa mi stávalo, že som upadla do depresie, neverila som si, peniaze nie a nie ku mne prísť, aj keď som plnila všetky odporúčania typu „Secret“. Nebola som si úplne istá, či je to naozaj len takto...

Až v Santérii sa mi otvorili oči a začali sa „hýbať veci“. Stačil mi základný vstup našej profesorky Soni, kde nám porozprávala o metafyzike a doslova hmatateľných základoch, na ktorých Santéria funguje a skladačka zapadla. Nečakám, že sa veci „stanú“ samé, ale ja sa vždy pričiním, aby sa stalo to, čo by som chcela a viem to ovplyvniť. A všetky tieto postupy sa v mojej škole učíme. S mocou a pomocou Santa Barbary, TAK SA STAŇ!

Po pakte s našou patrónkou Santa Barbarou som sa výrazne upokojila a aj vnútorne zosilnela. A v kontakte s ľuďmi naokolo mi veľmi pomáha keď poznám charakter daného človeka podľa tarotu, je to super. Ja vám za to veľmi ďakujem a túto školu odporúčam všade, kde chodím. E.

16.

Môj záujem o veštenie ma priviedol na internetové stránky Santérie. Po prečítaní ich obsahu mi hneď bolo jasné, že toto je niečo úplne iné ako som doteraz poznal. Zapísal som sa do prezenčnej školy mágie a plný očakávania som sa vybral na prvú hodinu. Teraz po ôsmych mesiacoch štúdia môžem smelo povedať, že skutočnosť predčila všetky moje očakávania.

V Santérii som našiel nielen  vzácne informácie, vedomosti a skúsenosti, ale aj expertov vo svojom obore: profesorku Soniu Guerreru, jej „pravú ruku“ Lilith a daľších členov profesorského zboru. Všetko skvelých ľudi, ochotných poradiť, pomôcť, nasmerovať kedykoľvek je to potrebné. A samozrejme príjemných spolužiakov, s ktorými som, ako sa hovorí, „na jednej vlne“ a vždy si máme čo povedať. Jednoducho povedané našiel som tu moju santerijskú rodinu.

Čo mi dalo samotné štúdium? V prvom rade som sa naučil zobrať môj osud do vlastných rúk. Naučil som sa vykonávať silné a účinné rituály, a smerovať môj život požadovaným smerom. V Santérii sa totiž učí pravá mágia. Nie je to mágia zbavená všetkej sily, zabalená do prázdnych fráz a napchatá do ezoterických knižiek, ani mágia odtrhnutá od života.

Profesorka Sonia Guerrera koncipuje učivo tak, aby sme my študenti okamžite vedeli a mohli naučené vedomosti uplatniť v praxi. V škole mágie od nás nikto nevyžaduje aby sme veciam slepo verili. Práve naopak. Sme povzbudzovaní k tomu, aby sme si všetko vyskúšali a presvedčili sa sami. Ja osobne som bol veľmi prekvapený výsledkami.

Za čo som ale zvlášť vďačný je, že som sa naučil komunikovať s patrónkou Svätou Barbarou.

Preto ak cítite volanie, neváhajte a vykročte. Ja ďakujem Svätej Barbare, že ma priviedla na túto cestu, že ma po nej sprevádza, učí ma a pomáha mi. Profesorke Sonii Guerrere, Lilith a profesorskému zboru ďakujem , že mi odovzdávajú svoje cenné vedomosti, skúsenosti a rady a za všetok čas a energiu ktorú mi venujú.

15.

Prečo som začala chodiť do školy Santeria a čo mi dala? Keď veríte že existuje niečo medzi nebom a zemou. Keď vám umrie niekto veľmi blízky, nemáte už chuť žiť, pýtate sa prečo sa to stalo práve vám. Hľadáte na to odpovede v rôznych ezočlánkoch a knihách a túžite sa s ním stretnúť aspoň na duchovnej úrovni. Dostávate rôzne odkazy tam z " hora ", no máte z toho zmiešané pocity, chaos a smútok vo svojom vnútri, vo svojej duši.

Tak a už sa dostávam k slovu mágia. Slovo, ktoré mi vždy tajomne rezonuje v ušiach. Je to viera v prírodné zákony a moc nášho vedomia, viera v seba samého, všetko čo si pripustíme a prijmeme, ovplyvní náš život. Začneme stretávať podobných ľudí, ktorí inklinujú k podobným veciam. Čo vysielame, to priťahujeme. Tak som sa pred 3. rokmi zoznámila so svojím terajším priateľom, ktorý tiež prežil smutné veci. Spolu sme chodili na rôzne ezokurzy. Na internete priateľ našiel aj školu Santeria a tak sme sa na ňu boli pozrieť na Inchebe, kde mala svoj stánok a kde robili aj prednášky a rituály.

Priateľ sa prihlásil do školy a začal na nej študovať. Tak som mala možnosť u neho čo to vidieť a počuť a byť dokonca aj pri niektorých rituáloch, ktoré mi robil, napr. nabíjanie talizmanu, alebo ohnivá ruka. Boli to pre mňa úplne nové veci o ktorých som dovtedy ani nepočula, no zaujali ma. Po roku jeho štúdia som sa aj ja rozhodla to skúsiť a zapísala som sa do prvého ročníka. Túžba po poznaní nových vedomostí, iný pohľad na svet, toto všetko ma priviedlo do tejto školy.

Rituály ktoré sa tu učíme sú naozaj zaujímavé, reálne, veľmi užitočné. Učia nás nielen k pokore, ktorú musí mať každý v sebe, ale aj k odvahe, vytrvalosti a trpezlivosti. Každý má pri sebe patrónku, ktorá nad ním drží ochrannú ruku a aj profesorský zbor, na čele so Soniou Guerrerou. Obdivujem jej profesionalitu, vzdelanosť a aj vo vážnych chvíľach vie byť vtipná, takže hodiny prebiehajú vždy vo skvelej pozitívnej nálade. Napriek všetkému čo dokáže, je skromná, trošku prísna, no ľudská. Vážim si ju a rešpektujem, ako aj celý tím Santerie.

Takže budúci prváci, túto školu vám môžem len odporučiť. Je tu aj možnosť prikúpiť si rôzne kurzy, takže každý si môže vybrať z rôznych smerov, ktoré ho oslovia.

Ostáva mi už len touto cestou sa poďakovať všetkým profesorom a aj spolužiakom za príjemné a poučné chvíle strávené spolu. Za veľa nových poznatkov, ktoré určite budem využívať aj naďalej. Ďakujem Santa Barbare, že sa stala mojou patrónkou a je mi vždy nápomocná. Tak sa staň !!!   Renata G.

14.

Moje rozhodnutie byt súčasťou školy v Santerii som ani na minútu neoľutovala , práve naopak , stala sa pre mňa novou motiváciou v myslení a v reálnom živote - dostávam konečne jasné odpovede a vedenie ako práca s vlastnou energiou funguje a hlavne ako správne s ňou narábať a ju nasmerovať - je to náročný proces a hlavne začnú naskakovať okamžité bariéry ,aby vám zabránili byt silným a riadiť si svoj život sám - vtedy sa ukáže akú silu v sebe máme .. chcem poďakovať Sonie a celému tímu , pretože je to vynikajúca psychoanalytička a je zosobnením fungujúcej Mágie - túto školu odporúčam naozaj každému , kto hľadá svoje smerovanie a nevie ako a kam ďalej v živote - a hlavne sa mi páči že v Santerii nikto nikoho k ničomu nenúti ani nenanucuje svoj názor - každý má možnosť nasať toľko informácii koľko potrebuje. Veronika H.

13.

Santeria je v mnohom škola ako každá iná, kde sa vyžaduje učenie a práca na sebe samých. Nepodobá sa na tradičné ezoterické stretnutia, kde vás presviedčajú o pravde a dosiahnutí osvietenia cez práve ich techniku. Ciest je veľa a tu sa k nim priblížite, ostatne ostáva na vás. Prežijete veľa zaujímavých a tajomných chvíľ, ale profesorka Sonia vám všetko priblíži zábavnou formou, čo vám dodá silu.

12.

Osobne vnímam veľké zmeny, či už v mojom nahliadaniu na svet, ale aj v rodinnom kruhu je situácia kludnejšia. Pred návštevou Santerie som sa už išiel pomaly zblázniť, nakoľko som sa nemal o takýchto veciach s kým rozprávať a ničila ma ignorancia ľudí, keď sa to týkalo takýchto vecí. Hneď po prvej hodine mi spadol kameň zo srdca, keď som videl tie otvorené srdcia, s pocitom sebaistoty, že všetko sa dá vyriešiť. Zo začiatku som mal milión otázok, aj keď z nich bola možno jedna dôležitá :) Je skvelé, že v malej slovenskej krajine sa nájde niekto, kto má odpovede, ktoré liečia tých, ktorý o to stoja. 

11.

Milujem život. Túto vetu, toto vyhlásenie cítim a vyjadrujem prvý raz v živote a počas tých mojich cez 5 krížikov na chrbte mám už veľa skúseností a zažité krásne a aj veľmi ťažké obdobia.... Ale nikdy som sa necítila tak skvele ako teraz. Nikdy som nemala tak skvelých ľudí okolo seba ako teraz. Nikdy som nemohla byť samou sebou, to môžem byť len teraz. Ani v časoch skvelého finančného zabezpečenia, vlastnenia nehnuteľností a stabilnej existencie. Niečo mi stále chýbalo a hľadala som to. Okrem obchodného zamerania som bola stále priťahovaná ezoterickým smerom a bola som známa ako kartárka. Ale ten vnútorný tlak, tá nespokojnosť neprechádzala, tak som moje hľadanie podporila aj rôznymi štúdiami, kurzami.... Pár krát som „rozpustila“ svoju ezo klientelu, pretože pod tlakom životných okolností som svoju silu potrebovala pre seba a rodinu na zabezpečenie základných životných potrieb. Poznám hojnosť a poznám aj biedu. Viem o čom mi ľudia hovoria, pretože to mám aj prežité. Som známa aj z médii ako kartárka, ale stále som niečo hľadala, niečo ma zvnútra tlačilo. Teraz, po pár mesiacoch štúdia v Santérii som konečne voľná, spokojná, vyrovnaná. Milujem život. Môj a teda aj život rodiny sa ukľudnil a ja netrpím stresmi zo zajtrajšieho dňa; moja patrónka sa stále postarala že nech ma zaskočila akákoľvek nečakaná situácia, bola pri mne a všetko sa dobre vyriešilo. Keď sa mi zatvorili jedny dvere, ona iné otvorila.
Občas ma ešte na chvíľu premôže taký návyk, otázka či zarobím budúci mesiac na potreby, ale hneď je to fuč a mne zostáva úsmev na perách, pretože mi okamžite prišiel ten skvelý pocit: nechaj všetko plynúť, všetko má svoj čas a všetko sa správne vyvinie.
Ďakujem všetkým duchovným bytostiam ktoré mi dodali aj odvahu zapísať sa na štúdium mágie v Santérii, pretože v tom čase keď som to urobila, som nemala ani cent rezervu na platbu školného. Toto rozhodnutie bolo to najlepšie rozhodnutie čo som v živote svojom urobila a nielenže sa mi mení život stále a stále k lepšiemu, ale už nemám tlak vo vnútri, nikam ma už nič neženie. Som doma.

10.

Touto cestou by som sa chcela poďakovať Sonii Guerrere Donovi a celému tímu Santerie že mi pomohli nájsť smer a zmysel môjho života od 17tich rokov ma priťahovali veci medzi nebom a zemou a veci tajomné prešla som si mnoho ezoterických kurzov, kurzov mágie, reiky, metodu SRT, kurz života s anjelmi ,kurz obrany pred čiernou mágiou a mnoho dalších ale bolo to len o teorii žiadne praktické veci len ste si odsedeli kurz dostali certifikát a už ste boli odborníci v metodach ktoré boli viacmenej nepoužitelné v praxi pripadne prinášali skôr negatívne skúsenosti ale pravé poznanie prišlo až ked som začala navštevovať školu Sonie Guerreri Santériu.Do vtedy môj život bol ako velké bludisko stále som sa krútila v akomsi začarovanom kruhu robila stále tie isté chyby celý môj život stagnoval a bol na mrtvom bode stále som však cítila že mágia je to čo ma vždy priťahovalo a tak som nadalej hladala rôzne kurzy a školy až jedného dňa som narazila na stránku Santérie vtedy som v srdci pocítila ten známy pocit že toto je to čo som celý život hladala vtedy už škola bežala 4 mesiac a vzhladom na náročnosť jednotlivých blokov nebolo už možne nastúpiť tak som sa rozhodla že si počkám na budúci rok a vyplatilo sa od prvej hodiny som vedela že som na správnom mieste profesorka Sonia je certifikovaná vysoko inteligentná sčítaná velmi príjemná žena so srdcom na správnom mieste má všetku moju úctu a rešpekt, taktiež Don a celý tím Santérie su velmi príjemní ludia a odborníci vo svojom obore. Odkedy navštevujem školu mágie môj život mám pevne vo svojich rukách vela vecí sa zmenilo a zmenilo sa aj moje okolie vyriešila a odstranila som už množstvo problémov zo svôjho života ako aj zo života svojich najbližších či už zdravotné ,pracovné ale aj finančné všetko sa dalo do pohybu cítim sa silnejšia vyrovnanejšia a hlavne šťastná preto ak cítite že vas láka mágia ,tarot, mentalizmus, holistika atd tu to všetko nájdete pod jednou strechou a už po pár blokoch budete sami vedieť pomôcť sebe ako aj svojim blizkym pretože jednotlivé bloky sú perfektne a zrozumitelne odprednášané potom nasleduje praktická časť kde si študent vyskuša ritualy a taktiež Sony je velmi veselý a milý človek má užasný humor a dokáže vykúzliť neopakovatelnú atmosféru a úsmevy na tvárach všetkých študentov - máte sa na čo tešiť a zároveň tu nájdete svoju druhú rodinu a priatelov -spriaznené dušičky.
Sonia Guerrera a Santéria nemá konkurencie.....

9.

Po mojom páde na uplné dno a to fakt na dno sa mi život zmenil potom ako som vstupil do 1.ročníka santérie a to radikalne prišli zmeny ktoré ma znova začali stavať na nohy či je to práca s tym samozrejme aj peniaze pohlad na veci a na ludí ktorím môžem pomáhať a zbaviť ich problémov takže keď to zhrniem Santéria mi dala nový život aj priaťelov a iný pohlad na riešenie problémov tak za to ďakujem .Takto v skratke zhrnuté má to obrovsku silu a človeka to dokáže totálne zmeniť.

8.

Do Santérie som prvýkrát prišla pred 2 rokmi ako klientka…bola som úplne na dne, hľadala som pomoc a najmä objasnenie toho, čo sa mi v živote dialo. Odvtedy som Santériu už neopustila.
Zo zvedavosti a kvôli „poupratovaniu“ si vo svojom živote, som začala najprv študovať videokurz mentálnej mágie, potom som skúšala jednoduché kúzla zo sviečkovej mágie, až ma to prirodzene priviedlo k prezenčnej škole mágie a tarotu. Naučila som pracovať s patrónmi, Santa Barbarou a San Cyprianom a začali sa diať „zázraky“
Po týchto 2 rokoch však môžem s radosťou povedať, že som získala oveľa viac. Našla som samú seba a pomaličky si budujem cestu svojho života tak, ako ho chcem žiť. Našla som si tu priateľov, na ktorých sa vždy môžem obrátiť a spoľahnúť, a s ktorými sa cítim ako by boli moja druhá rodina. Porozumela som zákonitostiam mágie, otvorili sa mi oči a zistila som, že nie všetko v živote je naozaj tak, ako to vyzerá na prvý pohľad. Človek mnohokrát podlieha sebaklamu a nedokáže si pripustiť realitu. Nielen vďaka mágii samotnej, ale vďaka celému učeniu Sonii Guerrery, som sa na vlastnej koži presvedčila, ze všetko môže byť tak, ako si človek želá, keď vidí veci ako naozaj sú, keď má silu a chuť pracovať na sebe, svojom charaktere a cnostiach, a vtedy mu aj vesmír pomôže.
Moja čarodejnícka púť sa však príchodom do Santérie iba začala…

7.

Prezenčnú školu Mágie by som odporúčal každému komu už nestačí teoria z knižiek aj ked kvalitných,ale potrebuje ju cítiť na vlastnej koži pod vedením skúsených profesorov.Mágia bola vždy súčasťou môjho života a ked som sa dozvedel že je možnosť sa prihlasiť na prezenčné štúdium tak som nezaváhal ani minútu a nelutujem. Celý život sa riadim intuíciou a ani tentokrát ma nesklamala ...

6.

V jeden zimný večer som objavila stránku santérie, celú som si ju popozerala a ihneď som bola rozhodnutá prihlásiť sa na niektorý kurz. V tom čase bol práve vypísaný termín na zápis do prezenčnej školy mágie. Niečo v mojom vnútri sa neskutočne potešilo a rozhodla som sa, že to chcem a tak som sa zapísala. Potom som už iba s napätím očakávala dátum prvého bloku. Spočiatku som mala obavy, pretože som tak celkom nevedela ako to celé bude prebiehať a či to bude mať pre mňa nejaký prínos. Po prvej lekcii som však vedela, že som urobila dobre a že to bolo to najlepšie, čo som mohla pre seba urobiť. Momentálne som absolvovala 8 výučbových blokov a musím povedať, že škola mágie ma obohatila nielen po vedomostnej stránke, ale aj po tej praktickej. Prečítala som predtým mnoho ezoterickej literatúry, avšak veci, ktoré som sa dozvedela a naučila na hodinách pod vedením profesorky Sonie Guerrery som sa nikdy nikde nedočítala a myslím, že sa ani nedočítam. Veľmi sa mi páči jej prístup, dokáže veci podať veľmi zrozumiteľne a hlavne priamo. Všetky hodiny boli úžasné a po skončení jednej som sa tešila už na tú nasledujúcu. Čo sa týka mojej osoby a môjho života – odkedy navštevujem kurz mágie, veľa vecí v mojom živote sa zmenilo a hlavne ja sama. Cítim sa viac emocionálne vyrovnaná (predtým ma dokázalo veľa vecí rozčúliť alebo nejakým spôsobom vyviesť z miery), viac komunikatívna a otvorená novým ľuďom (predtým som bola veľmi uzavretá a introvertná). Dokonca som stretla svojho terajšieho partnera, ktorý je niečo ako zhmotnenie všetkých mojich najtajnejších predstáv a prežívame momentálne spolu veľmi pekné obdobie. Naučila som sa ovplyvniť veci v môj prospech a mám pocit, že naša patrónka Santa Barbara stojí pri mne vždy keď to najviac potrebujem. Som nesmierne vďačná, že som mala príležitosť navštevovať školu mágie pod vedením našej profesorky a každému, kto sa zaujíma o podobné veci ju môžem len a len odporučiť. Ešte nikdy som nebola zo žiadnej školy tak nadšená ako zo santérie.

5.

Čo by som tak k Santérii v rámci pár viet? V prvom rade som tam stretla skvelých ľudí a nových priateľov. A čo sa práve tohto týka, je úžasné vidieť silu spoločného cieľa, keď sú všetci "naladený na rovnakú strunu". Santéria mi dala priateľov, mamu, otca. Okrem novej rodiny som dostala vedomosti, s ktorými ak sa mám priznať som nevedela od úplného začiatku naložiť. Prvé hodiny strávené v santérii - akoby mi chýbal cieľ. A potom to prišlo. Sny a vízie som už mávala predtým - asi to ma lákalo na santérii. Že to nie je o ničom hmotnom, ale o veciach "medzi nebom a zemou" povedané rečou laika. Dnes viem, že všetko čo sa učíme má svoj význam a hlavne silu. V santérii som si čiastočne uzdravila dušu. Čiastočne preto, že stále je na čom pracovať. Otvorila mi nový uhol pohľadu a vnímania reality. Aj keď k niečomu takému som už dávno inklinovala. Nemala som na to čas. A teraz som si ho venovala - sama sebe, svojmu záujmu naučiť sa niečo nové, poznať nepoznané, ... Za všetko veľké ďakujem Sonii, Donovi a našej patrónke santa Barbare

4.

Už od mala som sa zaujímal o veci medzi nebom a zemou. Počas rokov som navštívil obrovské množstvo kurzov, prednášok a seminárov. Duchovno začalo naberať v mojom živote na význame práve v okamihu, keď už bolo fakt zle. Aby som napravil to, čo sa pokazilo som vyskúšal všetky ezoterické disciplíny na aké si len spomeniete. Naozaj všetky okrem numerológie. Mám za sebou: Osem zasvätení reiki, karunu ki, SRT, anjelské terapie, pozitívne myslenie, kyvadlo, virgulu, the secret, mantry, modlitby, toning, astrológiu, chiromantiu, veštice, jasnovidky, ezoterikov a iných šarlatánov, crowleyho tarot, chaos magic, šamanizmus, sigily, wiccu, všeobijímajúcu lásku, rôzne seánse vrátane špiritistickej, ezoterické sviečky, odrušenie GPZ, orgonity, liečebné lejzre a ešte viac smerov, terapií a skúseností, ktoré mi boli i sú nanič. Keď som prvý krát vstúpil do rituálnej miestnosti v santérii, prenikol mnou zvláštny pocit a hlavou mi šlo len jedno jediné " som doma ". Ak slovo Šaman znamená " ten čo vidí tme " tak potom Mág je ten, ktorý vidí i za ňu. A tak sa postupne ku mne začali vďaka výuke dostávať utajované informácie a získaný nový pohľad na ľudí a situácie spolu s odhalením skrytých skutočností mi umožnili vyhodiť zo svojho života falošných priateľov, ale i pijavice, alebo ak chcete vampírov. Očistil som sa od všetkých negatívnych energií a duchov, ktorých som do seba naťahal cez ezoteriku a zbavil som moju rodinu čiernej mágie. Získal som nepriestrelnú ochranu vďaka našim úžasným patrónom a skvelých kolegov s ktorými sa vzájomne podporujeme. Zbavil som sa človeka, ktorý sa snažil zničiť moju rodinu. Vrátil som zdravie osobe, ktorej hrozilo že skončí s trvalo poškodeným telom i dušou. Ale čo je najväčší benefit. Získal som to, čo potrebuje každý z nás - vlastnú strechu nad hlavou. Znie to ako príbeh z iného sveta, ako niečo neuveriteľné. Najkrajšie na tom je, že je tomu skutočne tak. Santéria to nie sú žiadne sladké reči, ale skutky s reálnymi výsledkami. Ak váhate so zápisom do školy, alebo meditujete nad cenou radím vám, vypnite rozum a proste to urobte. Zapíšte sa, študujte a žite život aký chcete. To je dar, ktorého hodnota sa nedá vyčísliť ani v zlate, diamantoch alebo peniazoch. S vďakou ho prijmite a s rešpektom v srdci uschovajte, ako klenot nádeje nielen pre seba, ale i pre svojich milovaných. Pre záujemcov ktorí by si chceli overiť pravdivosť tejto výpovede - pokojne napíšte do Santerie a vypýtajte si na mňa kontakt. No problemo

3.

Keď sa obzriem spätne dozadu, na môj život, pred konzultáciou v Santerii, tak mi padá sánka dolu z doterajšej zmeny. Mne už táto doterajšia zmena pripadá obrovská, pretože viem, z akého stavu nastala. Bola som absolútne bez životnej energie, len som sa tak vliekla životom... životom, respektíve spôsobom života, ktorý som vôbec nechcela žiť. Najhoršie na tom bolo, že som nemala vôbec žiadnu silu to zmeniť aj keď som veľmi chcela. Po konzultácii som aj pochopila prečo. Bola som taká šokovaná a vyfackaná tými faktami, ktoré plne súhlasili s tým, čo som prežívala, že už v ten okamih som sa začínala pomaly dobíjať energiou :-D Môj veľmi "precízny" výber životného partnera mi spôsobil celkom nečakaný zvrat v mojom živote. Z celkom úspešnej a aj sebavedomej ženy som sa stala "puťkou" domácou, + 15 kg nadváhy, bez akejkoľvek finančnej rezervy, takmer bez názoru na čokoľvek. Ja som si to aj uvedomovala, ale vôbec som nechápala, že prečo sa tak mením. Ako by to išlo úplne mimo mňa. A mala som čoraz menej energie na akúkoľvek zmenu. Po výklade som pochopila, že proste energetický upíry existujú a výsledkom ich "práce" je zmena ich blízkych ľudí na poslušné bábky. No, ak by to nebol obraz môjho života a hovorila by mi takéto niečo kamarátka, fakt by som sa zamyslela, že či je to možné. Prihlásila som sa do 1.ročníka prezenčnej školy Santerie a začali sa diať veci. Samozrejme, mne sa tie zmeny páčili, ale partnerovi nie. Tak začal "boj" :-D. Ale s obrovskou podporou ľudí v Santerii, profesorke Sonii Guerrera, Donovi El Mago, celému tímu a aj mojich spolužiakov sa postupne môj život mení a moja energia rastie. Vracia sa mi späť. Odrazu mám skvelé zamestnanie, "negatívci" z môjho života postupne miznú. Čaká ma ešte zopár dôležitých rozhodnutí, no cítim tú silu, ktorá ma vedie a postupne mi ukazuje cestu. Ako som spomínala, moja energia postupne rastie. Poslednú dobu sa mi deje, že fičím ako odthnutý vagón :-D presne ako voľakedy. Takto si na seba pamätám, takáto som bola. Lenže v minulosti som tú energiu nevedela "kormidlovať" a plytvala som ňou kade - tade :-D ... proste niekedy bola za mnou potopa :-D:-D . Teraz sa nesmierne teším, že keď už "vypeckujem" ten môj odtrhnutý vagón, tak mám pri sebe ľudí, ktorí mi pomôžu udržať smer, ktorý chcem. Milí budúci klienti a študenti Santerie, začiatkom spolupráce s týmto skvelým tímom neobyčajných ľudí sa Vaše životy začnú meniť. Samozrejme, najdôležitejšia je Vaša vôľa ku želanej zmene.

2.

Týmito pár riadkami by som chcel vyjadriť moje pocity od kedy navštevujem Santeriu. Som jeden z tých šťastlivcom ktorý majú v živote všetko po čom zatúžia. Človek by si myslel že niekto kto ma všetko čo chce tak už nič nepotrebuje. Už od detstva ma veľmi zaujímalo duchové poznanie a všetko okolo toho. Preto som ako veľa z nás začal hľadať rôznu literatúru kde by so našiel odpovede na moje otázky ktoré ma vo vnútri sužovali. Napriek tomu že materiálne som mal všetko čo som chcel, hlboko vo vnútri som sa necítil šťastný. Zažíval som veľa nešťastia v živote, boli chvíle keď som myslel že to už vzdám. Ako to už v živote chodí človek až vtedy sa pozrie hlboko do seba keď je už veľmi zle. Zistil som že čim viac sa venujem duchovným veciam tým menej bolesti v sebe cítim. Prišlo na mňa veľmi zlé obdobie, rúcal sa mi 8 ročný vzťah ktorý som už nedokázal zachrániť, práve v tomto období som začal viacej vyhľadávať po internete niečo čo by ma posunulo duchovne ďalej a kde by som sa mohol niečo priučiť. Našiel som stránky Santerie, kde som našiel prezenčnú školu mágie, tematika ma veľmi zaujala. Tak som sa tam prihlásil. Veľmi som sa tešil že konečne spoznám nejakých odborníkov na danú tematiku a niečo sa naučím. Už prvé hodiny boli pre mňa veľkým zážitkom zrazu som začal spoznávať rôznych zaujímavých ľudí, začali mi do života prichádzať odpovede na otázky na ktoré som dlho hľadal odpoveď. Moja myseľ sa ukludnila a zrazu som začal životné lekcie zvládať oveľa ľahšie ako pred tým. Prestal som cítiť zármutok, smútok, prestal som sa trápiť minulosťou. Keď aj prišli zle chvíle v živote už tam nebolo to trápenie okolo toho chápal som význam veci. Situácie pri ktorých som sa pred tým trápil niekoľko dní teraz som necítil nič, žiadne trápenie. Proste som to vnútorne chápal a žiadny žiaľ, smútok sa nedostavil. Zrazu som pocítil že som duchovne šťastný a vyrovnaný. Pochopil som význam života, význam vecí ktoré sa mi dejú v živote. Životné situácie som začal zvládať s oveľa väčšou ľahkosťou. Konečne som mohol zamerať svoju mysle na plnenie svojich cieľov, ktoré ako som zistil sa začali rýchlejšie manifestovať v mojom živote. V živote nie je dôležité či máte veľký dom, pekné auto, krásnu frajerku, pokiaľ nemáte čistú myseľ a neviete čo chcete, váš život bude len veľké trápenie. Santeria je pre mňa cestou duchovného poznania, kde sa môžem hocikedy obrátiť ma mojich profesorov, taktiež na všetkých úžasných spolužiakov ktorý keď je to potrebné sú ochotný hocikedy pomôcť.

1.

Reagujem na moznost napisat co nam dalo a vzalo ucenie magie v skole santerie. Poslednou dobou sa rada pozeram na svoj zivot ako sa deje a co sa meni. Nebolo to vzdy tak, snazila som sa s klapkami na ociach nepozerat dozadu, ale iba na ten krok teraz vpred, na dlhodobe plany som nemala chut, a bila som sa vycitkami za chyby v mojom zivote. Milujem pomahat, a vzdy som to robila napriek tomu ze to ublizovalo mne aj najblizsim. Som dieta bohatych rodicov, a nepoznam biedu. Aj teraz ked prislo obdobie ze som mala malo viem ze budem mat a mam vela. Santeria mi dala znova tento pocit spät. Dokonca mi dala aj to , ze si danu danost co mam - stastie a bohatstvo vazim. Tato ucta je pre mna dost nova. Zaujimave ze s touto pokorou sa dostavilo do mojej duse vela vnutorneho pokoja , radosti az by som povedala nadsenia.
Ludia mi vravia ze ten usmev je velmi nakazlivy . A to ma tesi, Myslim ze pomahat ludom aby ludia boli vnutorne vyrovnani, samostatni, zdravi a stastni je to najkrajsie co moze mag spravit. Paci sa mi pristup nasej ucitelky, ktora vravi, ze najs